U konjičkom klubu Zagreb rađa se nova generacija mladih jahača. Predvode ih Mia Ivančić (21), Nika Picek i Laura Lopert. Da se dobro i kvalitetno radi, pokazuje njihov rezultat na Zagreb Openu — ekipnom natjecanju koje je organizirao Zagrebački konjički savez — gdje su osvojile prvo mjesto.
Iskreno, očekivale smo pobjedu. Znali smo da ima dosta ekipa, ali smo vjerovale u sebe i u naša grla. Na kraju je ispalo da na zadnjoj utakmici dvije ekipe imaju isti broj bodova pa je odlučivalo vrijeme. Laura je trebala biti brža od Marka Hercigonja i to joj je uspjelo. — Mia Ivančić, koja se jahanjem bavi 12 godina
Mia je odrasla blizu hipodroma na Jarunu, trenirala u KK Sokol Dupci, a zatim prešla u KK Zagreb. Lani je pobijedila na Prvenstvu Hrvatske za amatere. Trenutno jaše grlo Be aware i sanja o vlastitom konju.
Laura Lopert je iz Murske Sobote, ali se preselila u Zagreb i tu drži svoja tri grla, najčešće nastupajući s Eddie Carom. Jahanjem se bavi devet godina i uskoro je čeka međunarodni nastup u Slovačkoj.
Nika Picek, učenica 3. razreda VII. gimnazije, jahanjem se bavi od osme godine. Nastupala je na turnirima u inozemstvu, a posebno joj ostaje u sjećanju nastup u San Giovanniju u Italiji gdje je osvojila prvi međunarodni plasman. Na Zagreb Openu je nastupila s desetogodišnjim kastratom Royal Thunderom.
Konjički klub Zagreb vrijedan je član Zagrebačkog konjičkog saveza s dugom tradicijom i nizom sjajnih rezultata. U klubu rade kvalitetni stručnjaci poput Renata Levanića, koji već godinama okuplja mlade jahače i od njih stvara odlične natjecatelje.


